Від теорії до практики: бізнес, наука, освіта


Організатор : ІОД


Дата початку: 26.11


Час початку: 10:00


Місце проведення заходу: Інститут обдарованої дитини


Опис :

Під час круглого столу випускниками і членами МАН України будуть представлені наступні розробки та винаходи:

Гліб Веліховський, студент КНУ ім.Т.Г.Шевченка, член Асоціації випускників МАН України. Винахід - проект транспортної індустрії нового покоління. Розробка вирішує кілька питань – економії ресурсів, заощадження палива і екології.
Руслан Данильчук, студент НТУУ «КПІ», випускник МАН України. Винахід - автоматизована система управління теплицями. Усі важливі показники у теплицях – температура, вологість, освітлення та інше – будуть підпорядковані одній програмі, яка їх контролюватиме і регулюватиме.
Таміла Краштан, учениця МАН України. Розробка - новий метод підвищення ефективності роботи сонячних панелей. Це проект з галузі альтернативної енергетики. Після його впровадження можна досягти зниження ціни на дорогі фотоелементи та збільшити кількість виробленої енергії.
Іван Селезньов, студент НТУУ «КПІ», випускник МАН України. Винахід - ультразвукова рукавичка, яка допоможе людям з вадами зору орієнтуватися у просторі. Проект уже завоював міжнародну славу, потрапивши влітку цього року у трійку кращих винаходів світу. Автор розробив діючу модель і випробував її. Івану Селезньову вже запропонували співпрацю американці, але молодий винахідник прагне, аби його розробка спершу запрацювала в Україні.

У рамках круглого столу «Від теорії до практики: бізнес, наука, освіта» німецький центр «Теопракс» презентував європейську модель реалізації винаходів, завдяки якій уже впроваджено 850 проектів молоді у промислове виробництво. Приміром, один з проектів, а саме нову систему функціонування ліфта, розробили три восьмикласниці з Німеччини. У 2011 році винахід взяла у реалізацію провідна компанія. Також впроваджено у життя машину для сортування насіння – винахід школярів міста Карлсруе. А учні міста Адельсхайм на замовлення виробників харчової галузі розробили новий смак напою.

В рамках круглого столу «Від теорії до практики: бізнес, наука, освіта» йтиметься про необхідність розробки моделі співпраці між молодими винахідниками та підприємцями. За словами президента УСПП Анатолія Кінаха, необхідно створити такий механізм ефективної співпраці між наукою та бізнесом, що позитивно вплине на економіку держави. «Проекти, які розробляють молоді науковці, мають бути затребувані. Тим паче, що вони відповідають потребам часу і суспільства. Співпраця з представниками бізнесу допоможе вивести ці розробки на новий, серйозний рівень, і вони працюватимуть на користь держави», - зазначив А.Кінах. Поставлена задача є не простою, оскільки в Україні подібна практика не підтримана законодавчо і поки що мало хто з підприємців розуміє, що ця, цілком добровільна справа вигідна, перед усім, їм самім. Тому серед пропозицій, висловлених учасниками круглого столу були: виступити із законодавчою ініціативою та внести конкретні пропозиції до уряду з приводу підтримки бізнесом дитячої науково-технічної творчості; розробити державну стратегію і модель співпраці бізнесу науки і освіти, спираючись на досвід радянських часів; запропонувати механізми можливого впливу потреб промисловості на освітню політику в державі щодо наближення освіти до практики; вивчати міжнародний досвід співпраці бізнесу і освіти; розглянути можливості адресної допомоги щодо матеріального забезпечення технічної творчості обдарованої молоді Українським союзом промисловців і підприємців; сформувати базу науково-методичного інструментарію підтримки науково-технічної творчості та проектного менеджменту школярів; здійснювати інформаційний супровід практичної реалізації даної ініціативи, популяризувати її результати.

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Травень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031